=Ako škola môže umožniť platiť pomocou VIAMO

nastavenie platieb, VIAMO, aktivácia, deaktivácia,

Ak umožníte rodičom platiť cez aplikáciu VIAMO, ich platby budú okamžite zapísané na EduPage a poplatky tak uvidí škola aj rodič ihneď ako uhradené. Takéto platby škola už nemusí zapisovať na EduPage a pri importe bankových výpisov systém tieto platby automaticky vynechá a nezduplikuje. Systém tiež automaticky spáruje platby s predpismi.

Príjem platieb cez aplikáciu VIAMO môže využívať každý, kto má bankový účet, takže aktivovať službu VIAMO si môže každá škola. Posielať peniaze cez aplikáciu VIAMO môžu iba klienti bánk, ktoré sú zapojené do služby VIAMO - aktuálne Tatra Banka a VÚB banka.

Ako funguje služba VIAMO cez EduPage si môžete prečítať na našom blogu alebo priamo na stránke služby VIAMO.

AKTIVÁCIA SLUŽBY

Službu VIAMO aktivujeme v module platby v časti Nastavenia platieb:

Po uložení nastavení bude odoslaná žiadosť o aktiváciu služby VIAMO. Na mail uvedený v žiadosti Vám spoločnosť VIAMO a.s. pošle ďalšie inštrukcie a pripraví zmluvu o poskytovaní služby VIAMO. Po podpise zmluvy bude služba VIAMO aktivovaná.


HOTOVO! Služba VIAMO je aktivovaná a rodičia môžu platiť jednoducho, rýchlo a bezpečne. Pohľad rodiča nájdete tu: Rodič - platba cez aplikáciu VIAMO

V prípade, že sa rozhodnete už viac nepoužívať službu VIAMO, tak môžete kliknúť na tlačítko Nechcem už používať VIAMO a službu deaktivovať (služba sa deaktivuje pre všetky účty). Ak chcete deaktivovať službu len na jednom účte, môžete tak urobiť takto (nastavenie nezabudnite uložiť):

Návod ako aktivovať službu VIAMO + Platobná brána nájdete tu: Ako škola môže umožniť platiť pomocou VIAMO + platobná brána (platobná karta, ApplePay, GooglePay, VIAMO Plus)