Ako vytvoriť EduPage stránku?

English Slovenčina Deutsch Russian Čeština Lithuania Hebrew Thai

Pomocou programu aScAgenda môžete vytvoriť EduPage stránku a synchronizovať dáta medzi aScAgendou a EduPage stránkou.

1. Program si môžete stiahnuť tu: aScAgenda

Základná verzia programu aScAgenda je pre slovenské školy k dispozícii zadarmo.

2. V programe ascAgenda môžete rýchlo vytvoriť základ vašich stránok s aktuálnymi dátami: Ako začať pracovať v aScAgende?

3. Keď vytvárate EduPage stránku prvý raz, tak v programe aScAgenda vytvoríte stránku kliknutím na tlačidlo www alebo Súbor, Publikovať.

4. Po založení novej Edupage stránky cez aScAgendu vás program presmeruje na web stránku a vytvorí sa meno stránky ako náhodne vygenerovaný 8 miestny kód, napríklad 64293750.edupage.org. Toto meno EduPage stránky je však len dočasné a je potrebné zmeniť ho, ináč sa EduPage stránka po niekoľkých dňoch automaticky zruší.

Cez tlačidlo "Štart" "Základné informácie" vyberte "Premenovať EduPage".

V dialógovom okne prepíšte číselný kód novým menom EduPage (v našom príklade zsvesele) a stlačte "Premenovať EduPage". Adresa vašej stránky bude odteraz nazovedupage.edupage.org, v našom príklade zsvesele.edupage.org


Ako premenovať novú EduPage stránku?

5. Stránku si zaktualizujete (zosynchronizujete dáta) vždy kliknutím na tlačidlo www, aktualizované údaje v databáze programu sa odošlú na webovú stránku školy.

Zvolíte: už máme EduPage heslo a identifikátor školy zadáte názov vašej premenovanej stránky, ktorý ste pred chvíľou zadali na EduPage: v našom prípade: zsvesele.

Pozrite aj:

Postup pre zriadenie internetovej žiackej knižky

Postup pre zriadenie elektronickej triednej knihy pre ZŠ a SŠ