Hromadné podpisovanie dokumentov

na podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, podpisovanie dokumentov, hromadné podpisovanie

EduPage umožňuje podpisovanie dokumentov dvoma spôsobmi:

1. Prvý spôsob využíva rovnaký podpisovač ako portál slovensko.sk. Tento ale vie podpisovať dokumenty iba po jednom.

2. Druhý spôsob používa aSc Podpisovací komponent, ktorý umožňuje podpísať viac dokumentov naraz. Pin zadáte iba raz, následne EduPage podpíše všetky označené dokumenty. Ak potrebujete podpísať viac dokumentov naraz, tento spôsob Vám vie ušetriť veľa času a klikania.

Ako si aktivujem hromadné podpisovanie?

Jednoducho. Stačí, ak si raz stiahnete aSc EduPage Podpisovač z tejto adresy:
Stiahnuť aSc EduPage Podpisovač (aScSignerSetup.exe)

Následne v module eGovernment vždy, keď označíte viac dokumentov a dáte "podpísať", podpíšu sa hromadne pomocou aSc Podpisovača:

Hotovo.
EduPage teraz postupne podpisuje vybrané dokumenty. Keďže podpisovanie prebieha fyzicky na karte a navyše je treba ťahať dokumenty najprv do karty a potom naspäť, podpisovanie môže chvíľu trvať, nevieme ho urýchliť.

Poznámky:

  • aSc EduPage Podpisovač musí byť spustený. Na ploche máte ikonu, pred podpisovaním si podpisovač spustite.
  • Keď vyberiete na podpis viacero dokumentov, budú podpísané naraz podpisovačom. PIN zadáte iba raz. Nemusíte ho zadávať pre každý dokument zvlášť.
  • Uistite sa prosím, že podpisovanie Vašim mandátnym certifikátom ide na danom počítači aj na portáli slovensko.sk. Ak neviete podpísať dokument pomocou mandátneho certifikátu na portáli slovensko.sk, nebude s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať ani aSc EduPage Podpisovač na tom istom počítači. Ak by čokoľvek nešlo, vyskúšajte najprv podpísať testovací dokument na portáli slovensko.sk. Ak toto nepôjde, kontaktujte Vášho dodávateľa mandátneho certifikátu. Ak toto viete, mal by fungovať aj aSc EduPage Podpisovač. Ak náhodou nebude, napíšte nám.

    Pozri aj:
    Nejde mi hromadne podpísať dokumenty
    Systém neidentifikoval mandátny certifikát. Nemôžem podpísať dokument.