Na čo slúži dvojstupňové overenie

Slovenčina Deutsch

EduPage ponúka službu dvojstupňového overenia. Ak si službu pre váš EduPage účet aktivujete, pri prihlásení na novom zariadení EduPage overí vaše heslo a okrem toho vám pošle aj notifikáciu na vami vybrané zariadenie, napríklad mobil.

Na túto správu kliknete a tým potvrdíte, že sa naozaj prihlasujete vy.
Inými slovami, ak by aj niekto zistil vaše heslo, napríklad žiak, ktorý nejako odsledoval vaše prsty, keď ste sa prihlasovali, stále sa nebude vedieť prihlásiť do vášho EduPage konta, pretože nebude mať váš mobil. Na to, aby sa neoprávnene prihlásil, by musel naraz vedieť vaše heslo a aj mať Váš mobil.

Ďalšou funkciou, ktorú EduPage dvojstupňové overenie ponúka, sú “dôveryhodné zariadenia”. Aby ste nemuseli vyťahovať mobil a potvrdzovať v ňom prihlásenie zakaždým, keď sa prihlasujete napríklad z vášho domáceho počítača, je možné pri prvom overení nastaviť, že daný počítač je dôveryhodný. Keď sa nabudúce prihlásite z domáceho počítača, bude na prihlásenie stačiť iba heslo.

Ak sa prihlásite z iného počítača, EduPage si vypýta overenie cez mobil.

V skratke teda celý systém zabezpečí, že aj keby niekto zistil vaše heslo, neprihlási sa niekde z temnej pivnice na váš účet. Navyše, ak sa o to pokúsi, vy dostanete správu na váš mobil, že niekto sa hlási z podozrivého počítača a viete si prípadne heslo zmeniť.

Pozri aj:

Ako si nastavím dvojstupňové overenie

Môžem mať pre dvojstupňové overenie nastavených viac zariadení?

Chcem sa prihlásiť, ale nemám u seba mobil, na ktorom mám aktivované dvojfaktorové overenie

Ako si vypnem dvojstupňové overenie?

Mám nový mobil. Ako si naň presuniem dvojstupňové overenie?